polskie rekordy

54.3520252
18.6466384
11
642

Rekordowy obraz z babeczek

print

12 lutego 2012 r. w gdańskiej Galerii Przymorze w ciągu 11 godzin zespół artystów wykonał największy w Polsce wielkoformatowy obraz z babeczek. Jest to jednocześnie największa na świecie kompozycja z babeczek układanych z wiszącej na linie ławeczki alpinistycznej.

Na obraz przedstawiający całującą się parę (temat z okazji Walentynek), ułożony na powierzchni 25 m2 (5x5 m), użyto 4422 babeczki. Ciastka te miały 7,5 cm średnicy górnej, 5 cm średnicy dolnej i wysokość 4 cm.

Rekord zrealizowany został na zlecenie Galerii Przymorze w Gdańsku. Pomysłodawcą jest Marianna Kupść z Agencji Reklamowej A Studio. Obraz wykonali artyści: Marlena Schur, Kornelia Kupść, Katarzyna Ząbkiewicz oraz posiadający uprawnienia alpinistyczne Zdzisław Miszke i Olaf Lentas.

Tego samego dnia ustanowiono także rekord Polski w kategorii: Największa ilość babeczek zjedzona w ciągu 5 minut.
W tej konkurencji wzięło udział ośmiu zawodników. Dużym utrudnieniem okazały się papierowe foremki, które przed konsumpcją należało usunąć. Nie było to łatwe, bo foremki przykleiły się do ciasta. Zwycięzcami okazali się gdańszczanie: Adam Kowalski zdołał zjeść 15 babeczek, Michał Skibiński – 12, a Łukasz Herholz – 11. Zawodnikowi z Warszawy, Tomaszowi Woźniakowi, udało się zjeść 9 babeczek, pozostałym 8. Po ustanowieniu rekordu zgromadzona publiczność przystąpiła do degustacji całości dzieła. Tworzona przez wiele godzin kompozycja zniknęła w ciągu kilku minut.

Tagi

Komentarze