polskie rekordy

50.2974884
18.9545728
12
79

Największa Marzanna w Polsce

print

Największa Marzanna w Polsce zatonęła tradycyjnie w pierwszy dzień wiosny, czyli 21. marca 2012 r. w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Miała 718 cm wzrostu (o 138 cm więcej niż rok wcześniej) i 510 cm szerokości (o 170 cm więcej). W Kanale Regatowym około dwustu dzieci z wraz z członkami Parkowej Akademii Wolontariatu poprawili tym samym zeszłoroczny rekord.

Potężna Marzanna została wrzucona do Kanału Regatowego, a dzieci gromkim: „Zimo precz!” pożegnały zimę, przywołując wiosnę.

Trzeba dodać, że została podjęta również próba ustanowienia rekordu na największą ilość utopionych marzann. Dzieci nie zawiodły, przyniosły łącznie 50 kukieł. Klasa z Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 w Bytomiu, która przyszła do parku z największą ilością kukieł, otrzymała od zarządu parku nagrodę w postaci biletów wstępu do Śląskiego Wesołego Miasteczka.

Było kolorowo, ale osiągnięta ilość nie pozwala nam uznać tego rekordu. Agnieszka Łakota-Kot, w imieniu organizatorów zapewniała jednak, że na pewno uda się to w przyszłym roku.

Kukły były zrobione z bibuł, słomy i patyków. Była również ekologiczna Marzanna, stworzona ze śmieci – plastikowych butelek, patyków i papieru.
Dzieci rozgrzewał Zespół Pieśni i Tańca „Katowice”, który zaprezentował przegląd najpopularniejszych ludowych pieśni.

Tagi

Komentarze