polskie rekordy

10
863

Najsilniejsi na rękę w 2013 r.

print

Coroczny Puchar Polski w Siłowaniu na Ręce (z ang. armwrestling) wyłania najsilniejszych Polaków na rękę, zarówno lewą jak i prawą.

7 i 8 grudnia 2013 r. w hotelu Roś w Piszu ponad 100 zawodników z czołówki polskiego armwrestlingu walczyło o tytuł najlepszego. Jednakże w prestiżowej kategorii open mogli stanąć tylko najsilniejsi.
Wśród kobiet najsilniejszą na rękę lewą i prawą okazała się 37-letnia Marlena Wawrzyniak z Grudziądza. Na co dzień jest nauczycielką wychowania fizycznego oraz zawodniczką i trenerką UKS Arm Fanatic Sport w Grudziądzu. W swojej karierze była kilkukrotną mistrzynią Polski, złotą medalistką mistrzostw Europy, srebrną medalistką mistrzostw świata i złotą medalistką Pucharu Świata Zawodowców.
Wśród panów tytuł najsilniejszego na rękę prawą i lewą po raz drugi wywalczył  Natan Kajdas. To młody, bo zaledwie 23-letni reprezentant klubu MCKiS Tytan Jaworzno. Z roku na rok podwyższa swój poziom sportowy. Jest kilkukrotnym mistrzem Polski oraz zdobywcą wielu medali zawodów rangi krajowej i międzynarodowej. Obecnie mieszka, trenuje i pracuje w Niemczech.
 

Komentarze