polskie rekordy

Regulamin, polityka prywatności i zastrzeżenia prawne

Regulamin, polityka prywatności i prawa autorskie serwisu Polskie Rekordy i Osobliwości
Strona Polskie Rekordy i Osobliwości zwana dalej “Serwisem” jest własnością Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych w Rabce-Zdroju. Więcej w zakładce O nas.
Korzystając z serwisu Polskie Rekordy i Osobliwości  wyrażasz wolę na poddanie się treści niniejszego regulaminu.

 

 1. Serwis przeznaczony jest dla wszystkich internautów, niezależnie od wieku. Osoby nieletnie powinny korzystać z serwisu za wiedzą i zgodą rodziców.
 2. Korzystający z serwisu zobowiązuje się nie wykorzystywać Serwisu w celach niezgodnych z jego przeznaczeniem lub działać na szkodę innych.
 3. Aby zamieszczać komentarze do “wpisów rekordów” na niniejszym serwisie internetowym należy posiadać konto na Facebook, AOL lub Google.
 4. Redakcja nie odpowiada za komentarze zamieszczane na stronie, gdyż są one prywatnymi opiniami użytkowników portalu Facebook.com. Jeśli jednak na stronie użytkownicy będą umieszczać treści powszechnie uważane za obraźliwe, wulgarne prześmiewcze, niezgodne z prawem itp. Serwis ma prawo przekać te informacje do portalu Faceebook.com celem podjęcia dalszych kroków. Mają tu zastosowanie regulaminy portalu Facebook.com.
 5. Nie trzeba posiadać konta na ww. serwisach jeśli chce się korzystać z serwisu w innych celach niż zamieszczanie komentarzy.
 6. Serwis Polskie Rekordy i Osobliwości nie prowadzi rejestracji użytkowników ani nie gromadzi danych o nich.
 7. Poprzez zapisanie się do newslettera, użytkownik ma możliwość zostania stałym członkiem naszego serwisu. Dane zbierane w procesie rejestracji do newslettera mogą być wykorzystywane przez serwis w celach marketingowych, badawczych itp. Serwis nie będzie sprzedawał  ani przekazywał bazy adresowej użytkowników podmiotom trzecim, może jednak udostępniać dane do mechanizmów wyszukiwawczych, składować dane, publikować je itp. Wiadomości z serwisu polskierekordy.pl będą wysyłane nie częściej niż 3 razy w tygodniu. Użytkownik oświadcza, że dane podane w procesie rejestracji do newslettera, są prawdziwe. Użytkownik ma możliwość wypisania się z newslettera, klikając opcję “wypisz się z newslettera” Tym sposobem, można też zmienić adres emailowy do otrzymywania newslettera.
 8. Dane, które użytkownik dobrowolnie podaje wypełniając formularz konktaktowy, są zbierane przez Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych i nie będą udostępniane ani sprzedawane podmiotom lub osobom trzecim.
 9. Zgłoszenie rekordu lub próby ustanowienia rekordu odbywa się poprzez formularze kontaktowe, z których dane nie będą udostępniane ani sprzedawane podmiotom lub osobom trzecim.
 10. Jakie dane o tobie zbieramy? Podczas rejestracji do newslettera będziesz musiał podać swój adres email. Jeśli chcesz przyczynić się do polepszenia jakości funkcjonowania serwisu prosimy w procesie rejestracji o podanie następujących danych: płeć, data urodzenia, województwo, wielkość miejsca zamieszkania, wykształcenie, liczba dzieci itp.
 11. Dane zbierane podczas transakcji zakupu książki, będą automatycznie dopisane do newslettera. Aby zakupić książkę on-line trzeba podać: imię, nazwisko, adres do wysyłki, email, numer telefonu, dane do faktury (jeśli będą inne niż adres wysyłki).
 12. Serwis Polskie Rekordy i Osobliwości zbiera automatycznie niektóre dane o użytkownikach tj. adres IP, nazwa domeny, typ przeglądarki, typ systemu operacyjnego itp. Dane te będą wykorzystywane przez nas w celu poprawy jakości funkcjonowania serwisu, analizy zachowań użytkownika w serwisie, zbierania danych demograficznych lub do personalizacji zawartości Serwisu. Dane te mogą być udostępnione Generalnemu Inspektoratowi Ochrony Danych Osobowych oraz, w przypadku naruszenia przepisów prawa, organom wymiaru sprawiedliwości.
 13. Zmiany w polityce prywatności mogą nastąpić w każdej chwili, szczególnie w przypadku zmiany ustawy o ochronie danych osobowych, rozwoju serwisu Polskie Rekordy i Osobliwości. Wszystkie zmiany zostaną opublikowane, a użytkownicy zostaną o nich powiadomieni drogą elektroniczną.
 14. Serwis Polskie Rekordy i Osobliwości stara się, aby wszystkie informacje prezentowane w Serwisie były zgodne z prawdą i nie obrażały osób trzecich. Jednak jeśli na stronie znajdują się informację niezgodne z prawdą, prosimy o zgłaszanie tego na email redakcja@polskierekordy.pl. Informacje zamieszczone na stronie są najbardziej rzetelną i aktualną wiedzą, do której udało nam się dotrzeć.
 15. Serwis Polskie Rekordy i Osobliwości zbiera informacje dotyczące wszystkiego, co jest w Polsce “NAJ” i wydaje się nam ciekawe w naszej subiektywnej ocenie.
 16. Informacje o ofertach prezentowane w Serwisie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a jedynie zapraszają do zapoznania się z ofertą reklamodawcy. Serwis nie odpowiada za treść reklam.
 17. Prawa autorskie: redagując serwis Polskie Rekordy i Osobliwości dokładamy wszelkich starań, aby nie naruszać praw autorów prezentowanych tekstów czy zdjęć. Jednak wiele zamieszczonych u nas materiałów to filmy czy zdjęcia amatorskie, a ich autorzy są często nieznani. Dlatego jeśli znajdą Państwo jakiś materiał, który wykorzystuje materiały z jego serwisu mamy nadzieje, że autorzy wybaczą nam to i przy pierwszej okazji udzielą praw do publikacji tych materiałów w serwisie.
 18. Treści i materiały zawarte w serwisie są chronione prawem autorskim. Wszelkie kopiowanie, powielanie czy wykorzystywanie zawartych treści, zdjęć grafik i innych materiałów może się odbyć wyłącznie za zgodą właściciela serwisu, czyli Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych.  Dozwolone jest korzystanie z ww. treści pod warunkiem, że towarzyszy temu podanie źródła i link do strony internetowej w obrębie Serwisu, na której opublikowana jest pełna treść.