polskie rekordy

15
900

Rekordowa resuscytacja

print

Wielkie zaangażowanie wykazują wielkopolscy harcerze w dziedzinie ustanawiania rekordów Polski.

Po ułożeniu na trawie ogromnej lilijki harcerskiej z kolorowych balonów pod Poznaniem (2010 r.) i ugotowaniu rekordowej ilości pyr z gzikiem (ziemniaków z serem) na rynku w Krakowie (2010 r.) przyszedł czas na rekord związany tym razem z ratowaniem zdrowia i życia ludzkiego: resuscytacją krążeniowo-oddechową prowadzoną na 3 fantomach przez 5 godzin.
Na naszych stronach opisywaliśmy już rekordy prowadzone na 2 i 4 fantomach, ale na 3 jeszcze nie.
Rekord ten był sztandarową pozycją w bogatym programie Jubileuszowego Zlotu 100-lecia Harcerstwa na Ziemi Ostrzeszowskiej.
20 września 2014 r. na dziedzińcu zabytkowej Baszty Kazimierzowskiej z połowy XIV wieku w Ostrzeszowie 150 harcerzy zmagało się z tym niełatwym zadaniem. W czasie 5 godzin zanotowaliśmy 1021 podejść do 3 fantomów. Rekord wymyśliła Patrycja Klońska.
Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwali ratownicy ZHP: Marlena Ciomek, Patrycja Klońska, Klaudia Stawska, Karolina Zmyślona, Anna Pastuszak i Tomasz Nawrocki (koordynator), ze Straży Pożarnej: Joanna i Sławomir Szych oraz z Harcerskiego Klubu Ratowniczego: Wiktoria Nawrocka, Julia Michalska, Alicja Nawrocka i Paweł Staszak.

Tagi

Komentarze