polskie rekordy

53.56354
20.99519
14
753

Szczycieńskie pofajdoki

print

Gmomy nawiedziły Szczytno! Krążą legendy, że istnieją tam niemal od zawsze, ale dopiero w 2008 roku ujawiły się mieszkańcom tego miasta w województwie warmińsko-mazurskim. W kilkunastu miejscach widoczne są rzeźby małych gnomów zwanych pofajdokami. I tak: na budynku banku widzimy pofajdoka-złodzieja, przed budynkiem sądu pofajdoka-więźnia, w centrum, obok okazałego drzewa, pofajdoka-drwala oraz dwa pofajdoki na ławeczce. Te ostatnie opatrzone są następującym tekstem:

 

„Pomachaj znajomym on-line. Siedząc na tej ławeczce w towarzystwie dwóch szczycieńskich Pofajdoków masz możliwość pozdrowić kogo zechcesz nawet z najdalszych zakątków świata. Wystarczy, że usiądziesz na ławce, dasz znać osobie, którą chcesz pozdrowić, aby weszła na stronę www.e-szczytno.eu (zakładka Pomachaj znajomym on-line)) i już z uśmiechem możesz pomachać jej z samego serca Warmii i Mazur”.

 

To nie jedyne miejsce w Polsce, gdzie zamieszkują krasnoludki. Tutaj możesz przeczytać o wrocławskich krasnalach rozsianych po całym mieście.

Tagi

Komentarze