polskie rekordy

50.3498805
18.2261844
1
820

Rekordowy taniec z rowerami

print

Na łamach naszej Księgi "Polskie Rekordy i Osobliwości" opisywaliśmy już kilkanaście rekordów ustanowionych zarówno na rowerach, jak i tanecznych. Ale na połączenie obu tych konkurencji zdecydowano się dopiero w Kędzierzynie-Koźlu.

 

12 lipca 2012 r. Wydział Promocji Miasta, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu, z okazji uroczystego startu do III etapu Tour de Pologne prowadzącego z tego miasta do Cieszyna, zorganizował niecodzienny rekord masowego tańca z... rowerem.

 

Tuż po opuszczeniu linii startu przez kolarzy, na głównej ulicy pojawiły się 33 dziewczyny i dwóch chłopaków – uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu im. Powstańców Śląskich z rowerami damskimi i męskimi różnych marek, by dać brawurowy pokaz pląsów z jednośladem.

 

Wykonano trzy tańce: walc (4 min 56 sek), polonez (5 min 58 sek) i hip hop show (3 min 16 sek). Każdy taniec miał swojego lidera. I tak w polonezie był nim Tomasz Plich, w walcu – Sylwia Weis i w hip-hopie – finalista telewizyjnego turnieju You Can Dance Maciej Florek.

 

Całością kierowała nauczycielka Zespołu Szkół nr 1 Ewa Głąbikowska. Rowery, z którymi tańczono walc, udostępnił właściciel sklepu rowerowego Jan Paterak.

 

Pomysłodawcą rekordu był dyrektor Lewady Zakrzów Andrzej Sałacki, zaś głównym organizatorem – Wydział Promocji Miasta, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle.

 

Zdjęcie główne wykonała Teresa Głuszek.

Tagi

Komentarze