polskie rekordy

51.9544949
20.1515511
5
229

Rekordowy koncert na fletach

print

10 czerwca 2011 r. wpisze się do kronik Skierniewic (łódzkie) złotymi zgłoskami, a raczej nutkami. Tego bowiem dnia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji uczniowie 9 szkół podstawowych i gimnazjalnych, w imprezie pt. Fletogranie, podjęli próbę poprawienia rekordu Polski w graniu na fletach prostych.
Już raz próbowano poprawić rekord (405 osób) ustanowiony w 2009 r. w Łodzi. Niestety w tej próbie z 29 maja 2010 r. wzięło udział tylko 237 muzyków. No ale co się odwlecze...

Na wymazanie rekordu łódzkiego trzeba było czekać tylko rok. Dokładnie 10 czerwca 2011 r.  na fletach prostych koncertowało aż 639 młodych muzyków. I to jest oficjalny rekord Polski.

Uczestnicy rekordu zagrali 10 utworów: Mary, Piosenka, Nasza kotka ma młode, Piosenka o gwiazdach, Pojedziemy na łów, Jaś i Małgosia,, Ukko Noa, Gdy święci idą do nieba, Oda do radości i Red River Valley.

Pomysłodawcą, głównym organizatorem, prowadzącym imprezę i dyrygentem rekordu był dyrektor Samorządowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Skierniewicach Sławomir Trochonowicz.

 

Na zdjęciu: Marta Jarzyna, Natalia Siejkowska, Magdalena Broniarek, Wiktoria Woźnicka, Dominik Kucharski ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Skierniewicach przyczynili się do ustanowienia skierniewickiego rekordu. – Było to trochę męczące, ale za to ciekawe doświadczenie. Jeśli w przyszłym roku zostanie podjęta próba ustanowienia kolejnego rekordu, z pewnością znów dołączymy – zgodnie deklarują.

Foto: Joanna Młynarczyk (Głos Skierniewic i Okolicy)
 

Tagi

Komentarze