polskie rekordy

6
872

Rekordowe obieranie i jedzenie jabłek

print

Pisaliśmy  już o ustawianiu piramidy z jabłek (Skierniewice 2002), żonglowaniu jabłkami (Częstochowa 2003), obieraniu ziemniaków z łupin (Lidzbark Warmiński 2010), ale nie było jeszcze obierania jabłek.

I właśnie tego zadania podjęli się 3 maja 2014 r. na terenie lotniska Aeroklubu Podhalańskiego mieszkańcy gminy Łososina Dolna, koło Nowego Sącza (małopolskie). Tego dnia na specjalnie przygotowanych  stanowiskach zasiadło 10 uczestników uzbrojonych w nożyki. W ciągu 3 minut mieli obrać jak największą ilość jabłek, o średnicy 7 cm każde.
Po upływie 180 sekund okazało się, że najwięcej, bo 17 jabłek, obrały dwie osoby: Alicja Błachuta i Zbigniew Rusnak. Po dokładnym sprawdzeniu komisja doszła do wniosku, że staranniej obierał pan Zbigniew i to on został rekordzistą Polski w tej zupełnie nowej konkurencji. Trzecie miejsce zajął Rafał Stec.
Dwie godziny później przeprowadzono drugi rekord Polski na największą ilość osób równocześnie jedzących jabłka w tym samym czasie i miejscu. Przy niesprzyjającej pogodzie doliczyliśmy się 420 osób rozkoszujących się smakiem tych owoców.
Organizatorem Święta Kwitnących Sadów była gmina Łososina Dolna.
Główne nagrody ufundowali: Spółdzielnia Pracy „Muszynianka”, hotel „Beskid” w Nowym Sączu oraz Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego w Nowym Sączu.

Tagi

Komentarze