polskie rekordy

53.667120
19.454383
14
919

Rekordowe jajo z wytłoczek z jajkami

print

Były już opisywane przez nas w poprzednich wydaniach kolekcje związane ze sprzętem domowym w kształcie jajek, pisankami i kieliszkami do jajek, były rekordowe jajecznice, były rzuty jajkiem w ręce partnera czy wreszcie zjedzenie rekordowej ilości jajek na twardo. Natomiast nowy rekord związany z tym produktem wymyślono i przeprowadzono w Chełmżycy, koło Iławy (warmińsko-mazurskie).
2 sierpnia 2015 r. na parkingu Zajazdu Paula Ten-Elsen wymalowano sylwetkę ogromnego jaja, które następnie wypełniono wytłoczkami pełnymi jajek. Przywieziono je z pobliskiej Fermy Niosek w Piotrkowie.
Z tak ambitnym zadaniem uporano się niezwykle sprawnie. Pod okiem menadżera obiektu Marka Kołeckiego oraz nauczycieli i uczennic Zespołu Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu wytłoczki układały niejednokrotnie całe rodziny. Oprócz miejscowych w rekordzie brali udział licznie przybyli turyści, nawet z Krakowa.
Wymalowane jajo o wymiarach 13,55 m x 22,08 m i obwodzie zewnętrznym 56,10 m wypełniono w rekordowym czasie 2,5 godziny. Pierwszą i ostatnią wytłoczkę ułożyła właścicielka obiektu Paula Ten-Elsen.
Łączna ilość jajek ułożonych w wytłoczkach wynosiła 77.439. Jako ciekawostkę można podać, że przy tak ogromnej ilości stłukło się tylko 9 sztuk.

Tagi

Komentarze