polskie rekordy

12
901

Rekordowe czytanie bajek

print

Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej „BYĆ RAZEM” w Cieszynie (śląskie) prowadzi 5 placówek sprawujących opiekę nad osobami będącymi  w trudnej sytuacji życiowej, bezdomnymi, matkami dotkniętymi przemocą wychowującymi samotnie dzieci.

Jak każde tego typu stowarzyszenie, boryka się ono z codziennymi trudnościami. Chcąc temu zaradzić pracownicy stowarzyszenia wymyślili akcję, dzięki której powstanie tak potrzebny plac zabaw przy Domu Matki i Dziecka „Słonecznik” w Cieszynie. Od 21 września 2014 r. godz. 12, przez cały tydzień, a więc w czasie 168 godzin, nieprzerwanie w dzień i w nocy czytano bajki. Za każdą minutę sponsorzy płacili po 1 złotówce.
Uroczysta inauguracja rekordu miała miejsce w Parku Pokoju. Na początek prezes stowarzyszenia Katarzyna Zych czytała utwór „Ciepłe i puchate”. Rekord kontynuowano następnie w Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Zakończono go 28 września o godzinie 12 czytaniem tej samej bajki, którą rozpoczęto rekord.
Mając na uwadze wiek słuchających dobierano odpowiednie bajki, od tych najprostszych dla maluchów do bardziej dojrzałych dla starszych.
W czytaniu bajek pracownikom stowarzyszenia pomagali liczni wolontariusze.
Z ramienia Stowarzyszenia „BYĆ RAZEM” rekord prowadziły: Katarzyna Zych, Ewa Kocot-Dawid, Ilona Boruta, Marta Motyka, Anna Kolek i Aneta Stachowiak-Zając.
Imponująca była ilość czytających, bo aż 376 osób.

Tagi

Komentarze