polskie rekordy

51.1078852
17.0385376
1
737

Rekordowa ilość promili we krwi

print

Najpój alkoholowy to trunek zawierający w sobie etanol. Napoje alkoholowe dzielą się na: piwa, wina oraz alkohole spirytusowe. W większości krajów ich spożywanie jest legalne, a ponad 100 państw posiada odpowiednie przepisy, które regulują ich produkcję, sprzedaż i spożycie. W Polsce napoje alkoholowe są dozwolone dla osób powyżej 18 roku życia, a według definicji ustawowej jest to każdy produkt przeznaczony do konsumpcji, zawierający powyżej 0,5% alkoholu etylowego pochodzenia rolniczego.

Do określenia zawartości alkoholu we krwi służy promil. 1 promil to 100 mg alkoholu w 1 decylitrze krwi. Dla przeciętnego człowieka śmiertelną dawką jest około 4 - 5 promili we krwi.

Tadeusz S., który w 1995 roku spowodował wypadek samochodowy pod Wrocławiem posiadał 14,8 promila alkoholu we krwi. Jest to rekordowa ilość promili odnotowana na przestrzeni lat. Wynik badania był tak nieprawdopodobny, że powtarzano je pięciokrotnie, za każdym razem otrzymując ten sam rezultat. O dziwo, powodem śmierci mężczyzny nie było stężenie alkoholu, a obrażenia jakie poniósł w wypadku. Zmarł w kilka dni później, będąc w szpitalu.

Zdjęcie główne: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/07/Alkoholika.jpg

Autor: Fotograf / Zeichner: Peter Niemayer

Tagi

Komentarze