polskie rekordy

6
945

Rekordowa ilość listów do św. Mikołaja wysłana z krakowskiego rynku

print

Rekordowa ilość listów do św. Mikołaja

Już po raz trzeci – po prezentacji największej w Polsce figury św. Mikołaja z piernika i marcepanu (2009 r.) i rekordowej ilości ludzi w mikołajkowych czapkach (2015) – Krakowskie Przedsiębiorstwo Wytwórczo-Usługowe ARTIM  zorganizowało rekord związany ze świętem mikołajowym. Na Rynku Głównym w Krakowie 4 XII 2016 r. zebrano i podliczono listy napisane przez dzieci i młodzież do świętego Mikołaja tego dnia z następujących placówek: Rzemieślnicza Zasadnicza Szkoła Zawodowa Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Krakowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Balicach, Akademia Piłkarska 21 z Krakowa, Zespół Szkół w Gdowie, s.p. nr 151, 158, Centrum Nauki i Zabawy Clockoland.

Listy były pisane na różnorodnych kartkach opatrzone niejednokrotnie rysunkami w kilkunastu językach, m.in. w rosyjskim, angielskim, niemieckim, czeskim a nawet chińskim.

Treść życzeń, jak to zawsze bywa wśród milusińskich, dotyczyła  głównie zabawek i słodyczy, natomiast zdarzały się również tematy polityczne, podatkowe i dotyczące grubości portfela. :)

fot. Artim Sp z o.o.

Tagi

Komentarze