polskie rekordy

54.175869
15.562140
16
720

Rekordowa gra piłkami przedszkolaków

print

11 maja 2012 roku na euro boisku w Kołobrzegu (zachodniopomorskie) ustanowiony został rekord Polski w nowej konkurencji: w masowej grze przedszkolaków bawiących się piłkami

Tego dnia o godzinie 10 na sztucznej murawie boiska stawiły się maluchy z następujących placówek: Przedszkole Rodzinne Mądrowscy, Przedszkole Różany Dworek, Różany Dworek na Ogrodach, nr 1, 2, 3,6, 7, 8,10, Zespół Szkół w Kołobrzegu Oddział Przedszkolny, Szkoła Podstawowa nr 5 Oddział Przedszkolny, Przedszkole Społeczne, Morska Kraina i Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg. W sumie piłkami bawiło się 633 kołobrzeskich przedszkolaków.

Zasady regulaminowe były proste – chodziło o to, by przez cały czas trwania rekordu piłki były w stałym ruchu. I tak też było w rzeczywistości. Maluchy pod czujnym okiem opiekunów i nauczycieli bawiły się w swoich grupach w rytm dziecięcych przebojów.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem rekordu była Wiesława Mądrowska z Przedszkola Rodzinnego Mądrowscy. Maciej Mądrowski. Można w tym miejscu przypomnieć, że pani Wiesława była również pomysłodawczynią i organizatorem rekordowego „kółka graniastego” w roku 2004.
Godzi się dodać, że piłkarska tematyka tegorocznego święta wszystkich przedszkolaków - Dnia Konwalii nie była przypadkowa. To właśnie w Kołobrzegu swoją siedzibę obrał jeden z uczestników EURO 2012 – reprezentacja Danii.
 

Tagi

Komentarze