polskie rekordy

52.2296756
21.0122287
7
790

Najlepiej zarabiający polski pisarz

print

Jak podaje tygodnik Nowy Ekran, niezależny serwis społeczności blogerów, Najlepiej zarabiającym polskim pisarzem jest Wojciech Cejrowski. Powiększył on w ubiegłym roku stan swojego konta o trzy czwarte miliona dolarów tj. 1,87 mln zł.

Wojciech Cejrowski jest znanym publicystą, który największe uznanie zyskał jako autor licznych książek podróżniczych. Opisują one jego wyprawy w najdalsze zakątki świata, głównie do Ameryki Łacińskiej. Dzięki swoim podróżom i informacjom zawartym w książkach, przybliża on zwyczaje, systemy religijne plemion zamieszkujących dalekie kontynenty. W 2011 roku sprzedał m.in. 300 tys. egzemplarzy książki "Gringo wśród dzikich plemion" i 100 tys. egzemplarzy "Podróżnika WC". Karierę zaczynał od publicystyki politycznej w latach 90.

Porównując Wojciecha Cejrowskiego do najlepiej zarabiającej pisarki: J.K. Rowling możemy zauważyć, że zarabia on zaledwie jedną piętnastą tego, co autorka książek o Harrym Potterze zdołała zarobić w minionym roku. Z tym, że w pensję angielskiej pisarki wliczane są również m.in. honoraria z tytułu praw do filmów opartych na jej książkach.

Tagi

Komentarze