polskie rekordy

51.2464536
22.5684463
4
791

Najlepiej zarabiający artysta w polskim show-biznesie

print

Najlepiej zarabiającym artystą polskiego show-biznesu, według tygodnika Wprost, jest Romuald Lipko. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z faktu, iż to właśnie ten niepozorny, a przede wszystkim małomówny lider zespołu Budka Suflera, który jest klawiszowcem, to kompozytor największych przebojów Budki Suflera.

Romualdowi Lipko zawdzięczamy hity, które na długi czas jeszcze utrzymają się wysoko na naszych osobistych listach przebojów. Każdy z nas zna na pamięć słowa piosenki "Jolka, Jolka pamiętasz" czy też "Takie tango". Ponadto dzięki współpracy właśnie pana Romualda i Anny Jantar powstała niezapomniana piosenka "Nic nie może wiecznie trwać", czy przebój Urszuli: "Dmuchawce, latawce" oraz wiele innych.

Tak więc prawa autorskie artysty zapewniają mu dochód roczny w wysokości ok. 2 mln. złotych. Zysk czerpie on również z doskonale sprzedających się płyt Budki Suflera oraz najdroższych w Polsce koncertów zespołu, bowiem cena, jaką każe zapłacić sobie zespół na występ jest ogromna - 60 tys. zł. plus koszty techniczne w wysokości 50 tys. zł.

Zdjęcie główne - Zespół Budka Suflera.

Autor: http://www.flickr.com/people/47946609@N00

Tagi

Komentarze