polskie rekordy

53.8236656
20.2191172
14
733

Mistrzostwa Świata w Rzucie Młotkiem do Telewizora

print

Sugerując się stereotypami dotyczącymi różnic pomiędzy mężczyzną, a kobietą, dochodzimy do wniosku, iż płeć piękna uchodzi za słabszą, mniej wytrzymałą i waleczną. Cóż za niespodzianka! Doskonałym przykładem obalenia owego mitu jest Ula Sławiec z Warszawy - laureatka XXII mistrzostw świata w Rzucie Młotkiem do Telewizora.

Zwyciężczyni zdominowała swoich przeciwników w konkurencji "Pal - Secam", rozbijając kineskop wiekowego Grundiga, który został ustawiony na palu, na położonej pod lasem polanie. Telewizor należało rozbić z odległości 15 metrów. Jej młotek jako pierwszy wbił się w ekran, gdy po sygnale wszyscy uczestnicy równocześnie oddali rzut. Obserwatorzy nie potrafili wyjść z podziwu, wiedząc, że telewizory Grundig słyną z najtwardszych kineskopów. W poprzednich bowiem edycjach zdarzało się, że kilogramowy młotek odbijał się od grubego szkła.

Czy mężczyźni nie powinni się zawstydzić? Imponująca siła kobiety świadczy o tym, że owe "drobne istotki", jak mawiają, wcale nie są takie bezbronne.

Konkurencję "Rzut terenowy", która odwołuje się do zasad gry w golfa, ponieważ rzuca się z miejsca, w którym upadł młotek, wygrał Pan Towalski z Krakowa. Ten jakże sprytny zawodnik najszybciej pokonał dystans pomiędzy lasem, a palem na którym czekał kolejny telewizor i stukł go efektownym rzutem.

Pomysł na mistrzostwa zrodził się z buntu przeciw telewizyjnej papce - jak to określali organizatorzy imprezy. To zawody dla elity i wtajemniczonych - śmieją się organizatorzy. Tradycja ta trwa ponad 20 lat! Więc, jeśli masz dość telewizyjnej "papki" oszczędz swój telewizor i przyjedz do Bałągu już w kwietniu. Organizatorem imprezy jest nieprzerwanie Jarosław Guła.

Ubiegłorocznym zwycięzcą był Maciej Walkowski z Sopotu, który wygrał obie konkurencje.

Tagi

Komentarze