polskie rekordy

54.3305451
22.3237945
14
679

Międzynarodowy Konkurs Krzyku

print

 27 lipca 2011 roku zorganizowano w Gołdapi, na Suwalszczyźnie po raz XVI Międzynarodowy Konkurs Krzyku. Jak co roku zainteresowanie konkursem było ogromne. Uczestnikami imprezy byli nie tylko Polacy (również z U.S.A., Kanady, Niemiec oraz z Czech). Gołdap to jedyne miasto w Europie, które organizuje taką imprezę w Europie oraz drugie, po Japonii, na świecie.
Rekordowe zainteresowanie Międzynarodowym Konkursem Krzyku. W konkursowe szranki stanęło 297 krzykaczy. Zawodnicy wydali z siebie dźwięki o natężeniu ponad 130 decybeli.

Najgłośniejszy i jak dotąd rekordowy okrzyk wydała z siebie Paulina Sakowicz z Warszawy - urządzenie pomiarowe wskazało wynik aż 138,9dB!

Liderka czuła jednak na plecach "krzyki" konkurencji. Wszyscy z żeńskiego i męskiego podium wykrzyczeli wyniki powyżej 138 decybeli. 

Zwykła rozmowa ma natężenie około 60 decybeli. Dopuszczalne ustawowo natężenia hałasu nie przekraczają przy tym 65 decybeli. Audiolodzy twierdzą, że im dłużej wystawieni jesteśmy na odgłosy przekraczające 85 decybeli, tym większe upośledzenie słuchu może wystąpić u słuchaczy. Uprasza się więc wszystkich zdolnych krzykaczy do nienadużywania swojego daru.

Więcej o konkursie krzyku

Tagi

Komentarze